کفپوش ها و انواع آن

با توسعه صنعت کفپوش در جهان عرصه ی نوینی در تولید و اجرای انواع کفپوش ها با جنس مختلف اعم از ورزشی، صنعتی، تجاری، چمن مصنوعی و حتی رنگ و عایق ایزولاسیون و بتن کاری فراهم گردیده است.

کفپوش های ورزشی

کفپوش و انواع آن
کفپوش و انواع آن

جهات استفاده کفپوش ورزشی در سطوح های مختلف اعم از سالن ها و فضای باز بوده و این امکان را برای ورزشکاران فراهم کرده که با سهولت در فعالیت های خود بدون هیچ مشکل فیزیکی و جسمانی ادامه دهند. کفپوش های ورزشی در انواع مختلف بسته به نیاز رشته های ورزشی تولید و اجرا میگردد.

امروزه با توجه به پیشرفت های رشته ورزشی در بستر های مدرن و پیشرفته این نیاز فراهم گردیده است که اهمیت زیادی هم در ادوار مختلف برای تمامی فدراسیون های ورزشی داشته و خواهد داشت

تولید و اجرای این نوع کفپوش نیاز به تخصص بالایی دارد که شرکت تولیدی تورک پارکر تضمین کننده ی کیفیت در تولید و اجرای این پروسه میباشد.

کفپوش های ورزشی جنس های مختلفی بسته به نیاز هر رشته و تقاضا دارند که میتوان در این میان به جنس چوبی، پلی یورتان، وینیل، pvc، تایل و حتی در چمن های مصنوعی به فیبرولیت و مونولیت اشاره کرد.

اکثر کفپوش های ورزشی داخل سالن و فضای باز با امکانات روز دنیا و با کیفیت بالا باید تولید گردد، شرکت تورک پارکر با بروز ترین متد دنیا آماده انجام تمامی پروژه های زیر ساختی این پروسه میباشد.

کفپوش های صنعتی

کفپوش و انواع آن
کفپوش و انواع آن

مسحکمترین و با دوام ترین نوع کفپوش ، همان کفپوش های صنعتی میباشد که با ترکیبات شیمیایی خاصی ایجاد گردیده و اغلب از جنس اپوکسی و پلی یورتان میباشند. از خصوصیات بارز این نوع کفپوش میتوان به فشرده بودن و استحکام بالا نسبت به فشار ماشینالات سنگین و دستگاه های صنعتی در مکان های پر ترافیک اشاره کرد.

سطح سیقلی و زیبای کفپوش صنعتی اپوکسی امکان عبور تجهیزات چرخ دار و حتی نظافت کاری آسان را فراهم کرده است و با دارا بودن تنوع در کیفیت و خاصیت آنتی استاتیک، دکوراتیو، ضد اسید، گرانیت، آنتی داست، آن را ویژه و ممتاز کرده است. در کفپوش های صنعتی پلی اورتان نیز برخی از آن ویژگی ها بوده و علاوه بر زیبایی و انعطاف آن میتوان به سطح ارتجایی آن که باعث عایق بودن صدا و عدم لغزندگی ان اشاره کرد.

کفپوش های صنعتی را میتوان در سطح کارخانجات، پارکینگ، فرودگاه ها و حتی آشپزخانه، آزمایشگاه‌های تجاری، تاسیسات تولید مواد غذایی و کارگاه ها مورد استفاده قرار داد و بهترین بهره برداری را از استحکام و کیفیت آن برد.

چمن مصنوعی

کفپوش چمن مصنوعی
کفپوش چمن مصنوعی

چمن مصنوعی نوعی از کفپوش است که با ماندگاری بالا، حفظ و نگهداری آن را سهولت بخشیده و میتوان آن را در زمین های ورزشی اغلب فوتبال و حتی به صورت تزئینی در محوطه ها مورد استفاده قرار داد، وجه متمایزی که میتوان به آن اشاره کرد مسئله نگهداری آسان نسبت به چمن های طبیعی که نیازی به آبیاری و اصلاح ندارد و ویژگی اقصادی آن موجب محبوبیت این نوع کفپوش شده است.

سایر رشته های ورزشی که میتوان از چمن مصنوعی استفاده کرد؛ تنیس،‌ هاکی، راگبی میباشد و در محوطه های شهری، مراکز تفریحی، رستوران ها، پارک ها، خانه ها، مهدکودک ها، مدارس، روف گاردن ها و فروشگاه ها جذابیت و زیبایی خاصی را به محیط آن میدهد.

جنس چمن های مصنوعی که مخصوص ورزش ساخته میشود از فیبرولیت و مونولیت بوده و انعطاف و نرمی خاصی را به چمن مصنوعی داده و باعث ایجاد جراحات هنگام افتادن ورزشکاران نمیشود.

شرکت تورک پارکر تضمین کننده ی کیفیت در تولید و اجرای این نوع کفپوش بوده و با بهترین تجهیزات قدرت و استحکام بالایی را در استفاده آن بوجود میاورد

رنگ و عایق ایزولاسیون

رنگ و عایق ایزولاسیون
رنگ و عایق ایزولاسیون

مسئله ای که در رنگ و عایق ایزولاسیون حائز اهمیت است کیفیت تولید و اجرای آن میباشد که نیاز به تجهیزات و تجارب خاصی دارد که شرکت تورک پارکر تضمین کننده ی این مهم بوده و با تمام امکانات ویژه توانایی بالایی در برآورد این پروسه فراهم میکند. نحوه ی ساخت و تولید آن برای حفاظت از سطوح مختلف با صنعت ایزولاسیون یکی از موارد مهمی است که نیاز به دانش فنی بسیاری دارد.

از عایق کاری ایزولاسیون میتوان به عایق ضد اسید مخازن و لوله وعایق های حرارتی، رطوبتی و صوتی اشاره کرد.

رنگ گرافیکی هم نوعی از عایق کاری است که بیشتر در کف استخرها مورد استفاده قرار میگیرد.

بتن کاری

بتن کاری
بتن کاری

مسئله بسیار مهمی که میتوان به آن اشاره نمود بتن کاری و زیرسازی مقاوم برای اجرای کفپوش میباشد. بتن ریزی کف سوله و پارکینگ و انبارها بصورت مکانیزه و با دستگاه های ماله پروانه ای اقدامات اولیه برای اجرای کفپوش میباشد و شرکت تورک پارکر با رعایت تمامی پروتکل های ساخت و اجرا کیفیت کار را در تمامی مقیاش ها تضمین میکند.