بتن ریزی کف

بتن ریزی کف شامل بتن های اسیدی، الیاف دار، دکوراتیو، ماله پروانه ای بوده و با تجهیزات مدرن مکانیکی و تجربه بالا میتوان بهترین بتن ریزی را انجام داد.

بتن ریزی کف

بتن ریزی کف

بتن ریزی کف یکی از کارهای ضروری قبل از عملیات اجرای کفپوش ها بوده و الزاما باید انجام گیرد تا کیفیت در نصب کفپوش تضمین گردد. برای سهولت در اجرای بتن کاری لازم است که از تجهیزات مکانیکی مدرنی استفاده گردد که در این خصوص شرکت تورک پارکر تضمین کننده این کیفیت میباشد.

بتن اسیدی برای کف

بتن اسیدی برای کف

بتن اسیدی برای کف، یک فرآیند اسید سابی و زبر کردن سطوح با مواد شیمیایی است که حتی میتوان با سنگ آسیاب هم زبر کرد ولی با استفاده از اسید میتوان مانع ایجاد گرد و غبار شد که سرعت اجرای بالایی دارد. اسید حفره های بسیار ریزی سط بتن ایجاد کرده و باعث افزایش قدرت مچ و چفت شدن برای رنگ کاری و اپوکسی زدن میشود.

جوهر نمک با ترکیبی مناسب میتوان مورد استفاده در کف سابی اسیدی شده و شکل مناسبی میگیرد. این ترکیب اسیدی با لاک الکل باعث سهولت در این کار میگردد.

لازم به ذکر است که قبل از اجرای اپوکسی، سطح باید اسید سابی شود تا استقامت بالایی در فشارهای ناشی از تردد و ترافیک ایجاد کند.

بتن ریزی الیاف دار برای کف

بتن ریزی الیاف دار برای کف

بتن الیاف دار برای کفهایی به کار میرود که نیاز به استحکام و تحمل فشار بالایی مانند استخر ها دارند و با بالابردن مقاومت مکانیکی باعث افزایش طول عمر آن میشود. استفاده از این کامپوزیت ها در سازه ها بخصوص در پروژه های عمرانی دارای توجه قابل قبولی بوده و میتوان برای ساخت انواع استراکچرهای بتنی مورد استفاده قرار گیرد.

پراکنده شدن بتن در لابه لای الیاف ها موجب یکنواخت شدن بتن ریزی و پخش شدن تمامی نقاط قوت استحکامی در آن میشود. بتن الیافی توجیه اقتصادی قابل تاملی نسبت به سایر بتن ریزی ها دارد.

بتن دکوراتیو

بتن دکوراتیو

بتن دکوراتیو یا همان حالت استامپی، شکل زیبایی از بتن کاری بوده که با ذوق و خلاقیت خاصی بوجود می آید. برای زیبایی بیشتر آن میتوان از رنگها و طرح های آماده ی قالبی و استامپ پلاستیکی استفاده کرده و اشکال زیبایی را بوجود آورد.

مزایای بتن دکوراتیو

  • سرعت در اجرای آن
  • مقاوم در برابر آب
  • یکپارچگی در اجرا
  • با دوام و طول عمر بسیار
  • در رنگها و طرح های مختلف
  • مستحکم در برابر شرایط آب و هوا نامساعد

بتن ماله پروانه ای

بتن ماله پروانه ای

نوعی دیگری از روش های بتن ریزی کف میتوان به مدل بتن ماله پروانه ای اشاره کرد. برای انجام آن نیازمند دستگاه ماله ی بتنی اعم از ماله برقی، ماله هلیکوپتری، ماله موتوری، ماله دیزلی و ماله بنزینی میباشد. بتن ریزی به این روش سطح بتنی را با ماله پروانه صاف کرده و صیقل میدهد.