چمن مصنوعی

چمن مصنوعی شامل چمن ورزشی (فیبریلیت و مونوفیلامنت) و چمن تزئینی برای محوطه ها و اطراف خانه و ویلا بوده و در طرح ها و بافت های مختلف میباشد

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی ورزشی با توجه به نوع کاربرد و رشته ورزشی در اندازه و بافت های مختلفی میباشد و در این خصوص میتوان به قدرت چنگ زنی یا همان (Power Grip) آن اشاره کرد که این ویژگی برای ورزشکاران بسیار حائز اهمیت میباشد

به طور مثال چمن مصنوعی که در زمین فوتبال استفاده میشود با زمین میدان گلف متفاوت است از این جهت که اندازه ی توپی که هر دو رشته استفاده میکنند با هم فرق دارد یعنی چمن توپ گلف باید طوری باشد که توپ کوچک گلف هنگام غلطیدن جهت گیری و کمانه نکند. چمن های ورزشی پوتینگ (Putting) مناسب ورزش گلف بوده و چمن خود دارای جهت گیری اتفاقی (Random orientation) میباشد.

چمن های ورزشی مورد استفاده در فوتبال، گلف، تنیس و پینگ بال بوده و از لحاظ ساختاری دو نوع فیبرولیت و مونوفلامنت است.

چمن مصنوعی ورزشی فیبریلیت

چمن مصنوعی ورزشی فیبریلیت

چمن فیبریلیت دارای شیارها و بریدگی ها بصورت تنیده مانند بوده با کشیدن نخ داخل در آن این شیارها فاصله گرفته و به شکل لوزی در می آیند. قدرت استحکام این نخ به علت تابیده شدن و تنیدگی پیچیده آن داخل بافت ها میباشد.

از نخ فیبریلیت اغلب برای تولید برخی چمن‌های مخصوص راگبی، هاکی، تنیس، گلف، بیسبال و به صورت محدود در ‏فوتبال استفاده میکنند. و گاها در چمن‌های تزئینی با ارتفاع کوتاه نیز از این نخ را بکار میبرند.

چمن مصنوعی ورزشی مونوفیلامنت

چمن مصنوعی ورزشی مونولیت

چمن مصنوعی ورزشی مونوفیلامنت دارای الیاف هلندی با دوام و مستحکم میباشد. رنگ های سبز و زیتونی این نوع چمن جلوه ای زیبا و طبیعی به آن داده است. این چمن همانند چمن فیبریلیت دارای ساختار مقاوم در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی بوده و بدون هیچ گونه عوارضی شیمیایی میباشد.

چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی تزئینی به دلیل داشتن ظرافت و انعطاف خاص  و دیزاین زیبا محبوبیت بسیاری در بین مردم دارد. این ویژگی ها باعث شده است تا احساس طبیعی بودن به انسان دست دهد و چشم انداز زیبایی به محوطه های مسکونی و حتی داخل آنها و در مرکز تجاری، باغ تالارها و فضای دکوراسیون ها ایجاد میکند. همچنین جایگزین مناسب برای تشک تاتامی مخصوص محوطه بازی کودکان میباشد.
موارد استفاده از چمن مصنوعی تزئینی

باغ ویلا و باغ تالار
تراس منازل و یا محل کار
حیاط و محوطه ی منازل و کارخانه ها
ویترین های مغازه و داخل فروشگاه ها
محوطه ها و کف اتاق بازی کودکان

تولید و اجرای این نوع چمن ها نیاز به مهارت و تجربه ای ویژه ای دارد که شرکت تورک پارکر تضمین کننده ی کیفیت در نصب و اجرای چمن در انواع مختلف بوده و بر صدر رقبای خارجی و داخلی میباشد.