کفپوش فضای باز ورزشی

کفپوش فضای باز ورزشی شامل؛ پلی یورتان (اورتان) چند منظوره، پلی اورتان تنیس و کفپوش تارتان مخصوص دو میدانی، کفپوش تایل مخصوص فضای باز و کفپوش مخصوص فضای بازی کودکان میباشد.

کفپوش ورزشی پلی یورتان چند منظوره فضای باز

این کفپوش دو جزءی بر پایه  رزینهای پلی اورتان ( پلی یورتان )می باشد که به صورت یکپارچه و بدون درز اجرا میگردد

کفپوش فضای باز پلی اورتان ( پلی یورتان ) در رنگهای مختلف موجود بوده و از قدرت کشسایی وانعطاف پذیری بالایی نیز برخوردار می باشد بدین معنی که در سالنهای بدنسازی نیز قابل اجراست .

به دلیل دارا بودن  خصوصیات فنی مناسب از قبیل مقاومت  بالا  در برابر خورشید ، مقاومت سایشی  بالا ، قابلیت اجرا در فضاهای باز وسرپوشیده ، مقاومت دربرابر برف وباران و سرما وگرما ونیز امکان ترمیم و روکش مجدددرصورت  خرابی یا آسیب دیدگی ،کفپوش  پلی اورتان ( پلی یورتان ) فضای باز مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته است

کاربرد کفپوش  فضای باز پلی اورتان ( پلی یورتان ) :

به دلیل امکان بازسازی وترمیم  ازاین کفپوش به عنوان گزینه اول در فضاهای باز ورزشی اعم از فوتسال ، والیبال ، بسکتبال ، تنیس و … استفاده کرده است.

گرایش به سمت استفاده از پلی اورتان ( پلی یورتان) برای کفپوش کردن فضاهای باز نیز در حال افزایش است .

دلایل این گرایش نیز در حس  زیبایی است  از  پشت بام و بالکن ها و از استخرگرفته تا فضای باز در باغ ها ، واستودیوهای ورزشی می توان با استفاده از مواد اولیه  منحصر به فرد مخصوص فضای باز ،فضایی خوب  را به وجود آورد. و انتخاب بسیار مناسبی با ایمنی بالا برای محیط های باز وبسته میباشد .

کفپوش پلی یورتان تنیس

کاربرد دیگری از کفپوش ورزشی پلی یورتان فضای باز وجود دارد که در رشته ورزشی تنیس به کار برده میشود و تمامی خاصیت کفپوش پلی یورتان فضای باز را دارا بوده و باعث سهولت تحرک ورزشکاران این رشته میشود و از آسیب دیدگی و جراهات آتهای جلوگیری میکند.

کفپوش ورزشی تارتان مخصوص دو میدانی

نوعی دیگر از کفپوش فضای باز، کفپوش تارتان میباشد که در دومیدانی کاربرد بسیاری دارد که از ترکیب مواد گرانول لاستیکی و پلی یورتان بوجود می آید. علاوه بر داشتن برخی ویژگی های کفپوش پلی یورتانی این نوع کفپوش در شرایط مختلف آب و هوایی دوام بسیاری داشته و موجب سهولت تحرک ورزشکاران دومیدانی بوده و از خستگی عضلات و آسیب دیدگی هنگام افتادن جلوگیری میکند. کفپوش تارتان را میتوان در اطراف میدان فوتبال و در بسکتبال و والیبال و… بکار برد.

لایه های کفپوش تارتان

لایه های مختلفی را تولید کننده های کفپوش برای تارتان در نظر میگیرند ولی عموما از ساختار زیر تشکیل میشود:

پی ریزی با بتن یا آسفالت

  • لایه ی گرانولی SBR
  • پرایمر لاستیک
  • لایه کاری sealer  برای آب
  • چسبندگی لایه ها با پلی یورتان
  • لایه گرانولی epdm نهایی

برای تولید و اجرای کفپوش تارتان در شرایط مختلف آب و هوایی نیاز به تخصص و تجربه زیادی میباشد که شرکت تورک پارکر کیفیت را در انجام این پروژه تضمین میکند.

کفپوش تایل مخصوص فضای باز

کفپوش ورزشی تایل فضای باز با نضب و اجرای آسان دارد و در هر شرایط جوی استحکام و دوام بالا دارد. بستگی به موارد استفاده دارای منفذ و بدون منفذ بوده و انعطاف آن باعث عدم جراهات و صدمه دیدن ورزشکاران میشود.

قابل استفاده در تمامی میدان های ورزشی فضای باز اعم از زمین های فوتبال، بسکتبال، والیبال، بدمینتون و تنیس و همچنین در سالن های چند منظوره، بدنسازی، تنیس، بدمینتون، پینگ پنگ و ایروبیک میباشد.

لازم به ذکر است که از این نوع کفپوش حتی میتوان درحیاط مدارس،مهدکودک و فضاهای آموزشی پارکینگ خودرو،محوطه حیاط،پشت بام،تراس استفاده نمود.

مزایای این کفپوش:

امکان جابه جایی

مقاوم در برابر رطوبت

تحمل بار استاتیکی تا 5 تن

مقاوم در برابر اسید

ضد UV

مقاوو در برابر سرما و گرمای بیرونی

نظافت آسان

پیاده سازی بر روی تمامی سطوح

انعطاف بسیار و سهولت در تحرک ورزشکاران

قیمت مناسب و کیفیت بالا

مقاوم صدا و عدم لغزندگی

کفپوش مخصوص فضای بازی کودکان

 

کفپوش دیگری که میتوان در فضای باز استفاده کرد؛ کفپوش مخصوص فضای بازی کودکان میباشد، این نوع کفپوش از نوع تاتامی یا گرانولی یا همان فوم لاستیکی برای انعطاف و نرمیت هستند تا جلوی هر گونه صدمات و جراحات را هنگام افتادن بگیرند.

این نوع کفپوش استقامت بالایی در برابر شرایط نا مساعد آب و هوا داشته و عمر بالایی دارند و موارد استفاده ی آن در مدارس و پارکها، زمین های بازی عمومی بوده و دارای تنوع رنگ میباشد